Іспанія входить до трійки європейських держав, які найбільше відвідують туристи. Іноземних гостей приваблює не лише пляжний відпочинок. Цікава екскурсія, шопінг, гірськолижні курорти сприяли розвитку готельної інфраструктури країни. Тому знайти готель в Іспанії легко як на узбережжі, великих містах, так і в сільській глибинці.


Готельна інфраструктура Іспанії

Класифікація іспанських готелів відрізняється загальноприйнятою. Тут так само надають «зірки» за відповідність світовим стандартам, але їхня кількість — не головний критерій вибору резорту. Власники можуть спеціально занижувати категорію свого готелю, щоби платити менше податків. Тому хороші готелі Іспанії класу 3* можуть не поступатися за рівнем сервісу «четвіркам».

Класифікація

Іспанські готелі поділяються на категорії не лише за кількістю зірок. Крім стандартних готелів Hotels, тут можна зустріти:

  • Fondas — заїжджі двори на 4-5 номерів, позначаються буквою F на вивісках;
  • Refugious — хостели або гуртожитки;
  • Pensiones — недорогі готелі Іспанії, що втратили зірковий статус або сільські готелі з сервісом BB;
  • Paradores — ексклюзивні комплекси у старовинних замках, віллах або резортах, збудованих та облаштованих у традиційному іспанському стилі.

На території Іспанії переважають тризіркові та чотиризіркові готелі. «П’ятірок» менше, але знайти їх можна в будь-якій частині країни. Серед любителів елітного відпочинку популярні також «парадорес». Найкращі готелі Іспанії у замках пропонують гостям відчути себе вельможами серед розкоші старовинних інтер’єрів. Користується попитом також оренда апартаментів та хостели для тих, хто повертається до готелю лише для ночівлі. На одну ніч можна зупинитись у монастирі, попередньо домовившись про приїзд телефоном. Під час ночівлі у чернечій обителі необхідно дотримуватись католицьких канонів та не порушувати місцевий статут.

Харчування

У більшості іспанських готелів пропонують напівпансіон у вигляді шведського столу або повний пансіон з платними напоями. All Inclusive у країні непопулярний, але зустрічається у закладах різних категорій: Samba 3* у Коста-Браві, Mercury 4* у Санта Сусанна, Roca Nivaria 5* — на Тенеріфе. Виносити їжу за межі ресторану заборонено, іноді дозволяється взяти із собою запас у номер за окрему платню через касу. Дешеві готелі Іспанії часто замінюють ранковий шведський стіл континентальним сніданком. За день до відправки на екскурсію в хороших резортах можна замовити дорожній сухпайок.

Пляжі та басейни

Іспанські пляжі належать муніципалітетам, безкоштовні та загальнодоступні. Якщо прохід до узбережжя можливий лише через хол готелю, персонал повинен пропустити до моря всіх бажаючих, а не тільки гостей. Навіть найкращі готелі Іспанії не можуть закривати пляж, перетворюючи його на приватну зону відпочинку.

Шезлонги на узбережжі платні, а з рушником можна розташуватись на будь-якому вільному місці. Безкоштовно позасмагати на лежаку можна на території готелю, басейни з терасами обладнані у більшості туркомплексів. Штучні пули відкриті з червня до кінця вересня з ранку до вечора, після заходу сонця веселощі біля води припиняються. Наприкінці пляжного сезону починають працювати криті басейни з підігрівом.

Розваги

Орієнтовані на сімейних туристів готелі забезпечують відпочинок дорослим постояльцям, займаючись денним дозвіллям дітей у дитячих клубах. Ігрові кімнати працюють лише вдень протягом пляжного сезону. Виняток становлять туркомплекси біля гірськолижних трас, де високий сезон припадає на зиму.

У пляжних резортах вдень гостей розважають аніматори. Переважно на платній основі працюють спа-салони та тренажерні зали, гольф-клуби. Увечері грає жива музика у ресторанах, проходять дискотеки.

Сервіс

Проживання у готелях категорії 3* недороге, але комфортне. Як правило, в номерах є окремий санвузол і лазневе приладдя, телевізор. У «четвірках» ванні кімнати обладнані феном, а кімнати — міні-баром з алкогольними напоями. За окрему плату доступні послуги пральні та прасувальні. У «п’ятірках» гостей чекають всі зручності, включаючи кондиціонери, поповнення запасів косметики і щоденне прибирання в номерах. Втім, на turne.ua можна забронювати готель в Іспанії з аналогічним сервісом, але нижчою категорією та ціною. Зверніться до менеджера турфірми в чаті або по телефону, консультант допоможе підібрати путівки для ідеального відпочинку.


Вартість відпочинку в резортах Іспанії

У розпал пляжного сезону вартість турів до Іспанії починається від 1300 USD за проживання у готелі категорії 3* та перевищує 2000 USD за тижневий п’ятизірковий відпочинок для двох. Ціна готелів в Іспанії залежить від курорту. Бюджетними вважають Коста-Браву та Коста-Дораду, елітні курорти — це Коста-дель-Соль та Тенеріфе.