Туреччина — країна, яку давно відкрили для себе туристи. Гостинна, яскрава, зелена, вона приваблює не тільки морем, гарною природою та розвагами на будь-який смак. Також мандрівники відзначають широкий вибір комфортних готелів з бездоганним сервісом і системою «все включено». Детальною інформацією саме про турецькі готелі діляляться тревел-експерти «Турне».

Типи та категорії готелів Туреччини

На курортах східної країни розповсюджені різні типи резортів. Їх розподіляють за класом та типом розміщення. В готельному бізнесі країни застосовують міжнародну класифікацію. Більшість об’єктів представлені резортами категорій 3-5★. Але не завжди кількість зірок чітко відповідає дійсності. Отже, перед тим як здійснити бронювання готелів у Туреччині, варто ознайомитися з відгуками туристів і рейтингами комплексу на незалежних туристичних порталах.  

За місцем розташування готелі поділяють на міські та пляжні. Перші знаходяться в курортному місті, проте віддалені від моря. Їх особливість — зручне розташування відносно популярних пам’яток та культурних об’єктів. Наприклад, таких багато в Стамбулі, Анталії, Анкарі та Каппадокії. 

Якщо ви хочете знайти готель у Туреччині поблизу моря, варто звернути увагу на пляжні комплекси. Вони розташовані на узбережжі Егейського і Середземного морів. Такі резорти можуть знаходитись на першій чи другій лінії від пляжу. Тобто безпосередньо біля моря або у віддаленні від нього. Але відстань між готелем другої лінії і пляжем зазвичай складає не більше 100-300 м. 

Окремо необхідно звернути увагу на преміум-готелі Туреччини, що пропонують ексклюзивний відпочинок. Такі комплекси відрізняються різноманіттям послуг, бездоганним сервісом, вишуканістю кухні і вдалим розташуванням відносно моря чи популярних туристичних об’єктів. Однак і ціни на готелі в Туреччині класу VIP зазвичай високі. 

Які турецькі готелі варто обрати

В процесі підбору готелю звертайте увагу не тільки на вартість проживання і розташування, але й на те, з ким ви плануєте відпочивати. Так для великої родини варто обрати резорт, розрахований на перебування з дітьми.  

«Родинні» готельні комплекси

Найкращі готелі Туреччини для сімейного відпочинку звичайно:

  • знаходяться неподалік від узбережжя;

  • розташовані на популярних курортах — в Анталії, Аланії, Кемері, Сіде, Белеку;

  • пропонують дитяче меню в ресторані;

  • мають необхідні зручності на території — басейн для малечі, ігровий майданчик, міні-клуб. 

В деяких навіть є свій аквапарк, зоопарк чи луна-парк. 

Якщо ви плануєте вибрати готель у Туреччині для сімейного відпочинку, зверніть увагу на Papillon Belvil 5★. Він розташований поряд із власним пляжем, має аквапарк і ігрові майданчики. У ресторанах комплексу пропонують дитяче меню розраховане на різний вік юних туристів. 

Також вартий уваги Bellis Deluxe 5★, що також має аквапарк, а ще міні-зоопарк і повноцінний футбольний майданчик, де проводять тренування і чемпіонати серед дітей і дорослих. 

Якщо вас вабить Егейське узбережжя, оберіть «пʼятірку» Liberty Lykia в Олюденізі. Готель розташований на території національного парку, тому приваблює фантастичними краєвидами недоторканної природи. Окрім того, він має дійсно велику територію, просторий чистий пляж з дитячою зоною, де немає хвиль. Якщо зупинили підбір готелю у Туреччині на цьому резорті, то також зверніть увагу на наявність дитячої футбольної секції, власного аквапарку і міні-клубу, розрахованого на дітей від 0,5 до 16 років.

Готелі для молоді

На популярних курортах існує великий вибір готелів, які пропонують різноманітні розваги та активне дозвілля. Багато з них знаходиться на узбережжі (Кемер, Мармаріс, Бодрум), що дозволяє насолоджуватися морем. 

Зазвичай такі резорти відрізняються:

  • зручним розташуванням відносно узбережжя і нічних клубів;

  • активною анімацією;

  • наявністю фітнес- та SPA-центру, тенісного корту, шкіл та пунктів оренди обладнання для дайвінгу, серфінгу чи каякінгу. 

Якщо ви виконуєте пошук готелів у Туреччині для молоді, зверніть увагу на Orange County 5★ в Кемері або Maxx Royal 5★ в Белеку. 

Готелі для усамітнення та релаксу

Насправді в Туреччині можна знайти резорт на будь-який смак, в тому числі для спокійного відпочинку. Такі розташовані на всіх популярних морських курортах і у горах. Відмінність SPA-готелів від звичайних полягає у:

  • наявності широкого вибору процедур, які спрямовані на оздоровлення і омолодження;

  • розміреній атмосфері релаксу;

  • відсутності активної анімації. 

Окрім того, вони знаходяться в мальовничій місцевості й зазвичай розраховані на гостей 16+. 

Якщо вас приваблює такий формат відпочинку, зверніть увагу на пʼятизіркові Concorde De Luxe в Анталії або Gloria Serenity в Белеку.  

Бюджетні варіанти

Якщо вартість готелю в Туреччині для вас має важливе значення, оберіть недорогий резорт. Вони пропонують доступні ціни, базовий набір послуг і можуть бути розташовані як на пляжних курортах, так і у міських районах. 

Заслуговують уваги Idyros 3★ в Кемері, Lara Park 4★ в Анталії та Gold Twins 4★ в Аланії.