Не знаєте, який тур вибрати?
Заповніть заявку та наші експерти підберуть для вас найкращий тур!

Хоча традиційний період відпусток — влітку завжди в топі, сьогодні можна добре відпочити на морі будь-якої пори року. Тож, якщо серед ваших пріоритетів — м'який клімат, недовгий переліт та доступна вартість, найкращим рішенням буде купити тур у оксамитовий сезон.

За однією з версій, своєю поетичною назвою він завдячує моді — жінки ХІХ ст. з приходом осені розгулювали вуличками середземноморських країн у гарних сукнях з оксамитової тканини. В наш час в золоту пору вбрання інші, але відчуття свободи і легкості, насолоду останніми літніми променями сонця можна випробувати, запланувавши відпочинок у оксамитовий сезон на одному з популярних прибережних курортів.

Оксамитовий сезон: особливості

На Середземномор'ї оксамитовий сезон починається з перших чисел вересня і продовжується до кінця жовтня. Залежно від країни, температура повітря в цей період становить +23… +30 °C. Море також добре прогріте. Такі умови дозволяють з комфортом засмагати на пляжі, купатися, займатися дайвінгом, снорклінгом, різними видами серфінгу. При цьому ризики обгоріти на сонці або замерзнути у воді зведені до мінімуму. Саме завдяки м'якому клімату, лікарі рекомендують оксамитовий сезон для відпустки з маленькими дітьми, людям, яким необхідна реабілітація після лікування, пенсіонерам та й просто для оздоровлення та зміцнення імунітету.

Пошук туру на оксамитовий сезон варто розпочинати з визначення ваших очікувань. На популярних курортах все ще жваво і багатолюдно, отже, в готелях активно приймають туристів, а всі розваги високого сезону повноцінно працюють. У жовтні збільшується попит на екскурсії — вдень не спекотно, можна насолоджуватися тривалими прогулянками та вивчати пам'ятки.

Ще одна перевага путівки в оксамитовий сезон — велика кількість овочів і фруктів, що дозрівають якраз до вересня-жовтня. Локальні дари природи доступні в ціні, багаті на вітаміни, дуже соковиті і смачні.

Хоча поняття «оксамитового періоду» традиційно використовується для країн із середземноморським кліматом, його часто застосовують і до єгипетських курортів біля Червоного моря. Варто мати на увазі, що в Шарм-ель-Шейху, Хургаді, Табі, Сафазі, Дахабі, Марса-Аламі та інших туристичних зонах у першій половині осені панує справжня літня спека. Спека спадає лише до листопада, коли на турецьких, іспанських, кіпрських, грецьких курортах у цей час засмагати на пляжах уже холодно. В екзотичних країнах такий термін не використовується — погода або змінюється занадто різко, або залишається однаковою протягом усього року.

Вартість «оксамитового» відпочинку

Незважаючи на те, що літні канікули закінчилися, цей період користується великою популярністю серед мандрівників, а ціна турів у оксамитовий сезон у вересні трохи нижче, ніж у липні та серпні. Із жовтня можна розраховувати на гарні знижки. Саме з середини осені гарячі тури в оксамитовий сезон із вильотом протягом кількох днів після їхньої броні — у величезній різноманітності. І якщо правильно підібрати локацію — то відпочинете з усіма «плюшками» літніх путівок, тільки наполовину дешевше.

Топ найкращих напрямків для осінніх канікул:

  • Туреччина;
  • Кіпр;
  • Туніс;
  • Чорногорія;
  • Іспанія;
  • Греція;
  • Хорватія;
  • Італія;
  • Португалія;
  • Албанія.